Deniz Akçay Katıksız
Deniz Akçay Katıksız
(46 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1978 yılında İzmir'de dünyaya gelen Deniz Akçay Katıksız, Ege Üniversitesi Tarih Bölümü'nde öğretim hayatına başlamasına karşın Radyo-TV ve Sinema bölümünden mezun oldu.

Senarist 16 yaşındayken babasını kaybetmesi sonucu yaşadığı travmayı uzun yıllar sonunda izlediği bir dizi sayesinde atlatabildi. Senaristin hayatını değiştiren dizi Birol Güven'in yazdığı "Ayrılsak da Beraberiz" adlı dizi oldu. Diziye bir senaryo yazan Deniz Akçay, Birol Güven'den olumlu yanıt alınca 19 yaşında senaristlik yolunda emin adımlarla ilerlemeye başladı.

Tecrübeli senarist okulunun bitiminin ardından İstanbul'a gelerek Hayat Bilgisi, Şöhret, Küçük Kadınlar gibi dizilerin senaristliğini yaptı. Başarılı senaristin asıl adını duyulmasını sağlayan kendi hayat hikayesini anlattığı "Köksüz" filmi oldu. Film bir çok ödüle layık görüldü ve festivallerde gösterildi.

Senarist Ayrılsak da Beraberiz, Yarım Elma, Hayat Bilgisi, Yol Arkadaşım, Babam İçin, Beyaz Gece, Sonsuz Aşk gibi çok önemli yapımlarda senaristlik görevi üstlendi. Evli ve bir çocuk annesi olan Deniz Akçay Katıksız halen Star ekranlarında gösterimde olan ve büyük beğeni kazanan "İstanbullu Gelin" dizisinin senaryosunu yazıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Şiirsel replikleri başarıyla serpiştiren senarist
kaliteli yönetmendir. köksüz filmi başyapıt niteliğindedir

Eksi yönleri
Sinema filmlerine daha fazla önem vermeli
Buna bakan bunlara da baktı