Can Yaman
Can Yaman
(34 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Yugoslav kökenli bir ailenin tek çocuğu olarak 8 kasım 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Can Yaman ilkokul ve ortaokulu Bilfen Kolejinde okudu. Lise eğitimini İtalyan lisesinde tamamlayan yakışıklı oyuncu Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinde burslu olarak okudu 2012 yılında mezun oldu.

Öğrenci değişim programı ile Amerika'da da hukuk eğitimi alan Yaman mezuniyet sonrası 1 yıllık mecburi staj aldı. Staj sonrası 2014 yılının başında Pricewaterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü kurumsal bir firmada altı ay avukatlık yaptı.

Hukuk mesleğinde ilerlemek isteyen Can Yaman çevresindeki baskılar yüzünden tesadüfen bir ajansa kayıt oldu ve sektöre tamamen şans eseri girdi. Arkadaşları sayesinde sektöre giren Yaman bu konuda başarılı olabilmek için Cüneyt Sayıl’dan oyunculuk eğitimi aldı.

Bir dönem lisanlı olarak basketbol sporu ile uğraşan Can Yaman ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilendi. Başarılı oyuncu, Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce ve Almanca bilmekte. Yaman oyunculuğuna katkıda bulunacağına inandığı için dans eğitimi de aldı. Oyuncunun ekranlara ilk çıkışı 2014 yılında yayınlanan Gönül İşleri dizisi ile oldu. Burada Bedir karakterine can veren oyuncu İnadına Aşk, Hangimiz Sevmedik, Dolunay gibi yapımlarda da boy gösterdi.

Can Yaman halen Star ekranlarında yayınlanan Erkenci Kuş dizisinde Can Divit karakterine can veriyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Tek kelimeyle efsane
Seksi, yakışıklı, harika vücutlu bir oyuncu

Eksi yönleri
Kaslı kıllı güya oyuncu
Kas var oyunculuk yok denilebilecek kişi
Buna bakan bunlara da baktı