Kerem Çatay
(40 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:


Firma:

Ankara'da 1 Ocak 1979 yılında hayata gözlerini açan Kerem Çatay'ın annesi Nedret Hanım, babası ise Ekrem Bey'dir TED Ankara Kolejini bitirdikten sonra Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesinden mezuniyet diplomasını aldı. Daha sonra ise  University of California Film & Television programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılında HSG İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Soner Bey ve Ala Göker çiftinin kızı Beril Hanım ile dünyaevine girdikten sonra iki çocuk sahibi oldu.

Medya sektörüne hızlı bir giriş yapan Kerem Çatay, 2004 yılında Elmax Elmavision Tv S’nek Tv ve Jojo Tv için tematik televizyon yapımlarını hayata geçirdi. 

Türk televizyonlarında reyting rekorları kıran birçok dizinin yapımcılığını üstlenen Kerem Çatay, Ay Yapım'ın CEO'su olarak birçok başarılı bir çok projeyi hayata geçirdi. Kara Para Aşk, Medcezir, Karadayı, Beş Kardeş, Kurt Seyiz ve Şura, Fatmagülün Suçu Ne, Kuzey Güney, Yaprak Dökümü, Aşk-ı Memnu, Ezel, İçerde, Fi ve Ufak Tefek Cinayetler dizileri adından en çok söz ettiren yapımları arasında yer aldı.

Yaptığı başarılı işlerle birlikte dizileri ülke sınırlarını aşarak birçok yabancı ülkeye ihraç edildi.

(0) (0)
Yorumlar

Bütün dizilerinizi severek izliyorum büyük bir hayranlıkla basarilarinizin defamini dilerim saygilar

(0) (0)
Hacer 08.07.2019 05:31

Benim sizin gibi bir yapimciyla gorusmem lazim size anlatmak istedigim guzel bir hayatim olmasada dramatik bir hayatim var kaleme alsaniz emin olun anlatacaklarim kalemi bile aglatir guzel yanlari var ama en cok da aglatacak yanlari var inanin beni bulun⁰

(0) (0)
Aglarken bile guleriz 19.07.2019 04:02

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%50 olumlu
%50 olumsuz
Artı yönleri
Türk dizilerini arşa çıkardı
Yaptığı dizilerin hepsi izleniyor

Eksi yönleri
Sosyal medyadan uzak kalması
Yolda görsen tanımazsın
Buna bakan bunlara da baktı
Kıvanç Tatlıtuğ
Rıza Kocaoğlu
Gökçe Bahadır
Ercan Kesal