Limon Film

Telefon:
0 212 347 34 50

Adres:
Enderunlu İsmail Hakkı Bey Sok. No:3 Balmumcu Beşiktaş / İstanbul

Kuruluş Tarihi:
01.01.2003Firma Sahipleri:

Film sektöründeki işlerine 1989 yılı içerisinde başlayan Hayri Aslan tarafından 2003 yılında kurulan Limon Film, kurulduğu süreçten bu yana sinema filmleri, televizyon dizileri ve televizyon için çeşitli türlerde program üretiminin yanı sıra,  film ve format ithalatıyla sinema-televizyon dünyasının önemli firmaları arasında yerini almıştır.

Şirketin ilk projesi, usta yönetmen Atıf Yılmaz’la birlikte gerçekleştirilen, senaryosunu Atilla Atalay’ın yazdığı Sıdıka dizisi olmuştur.
Limon’un  bu güne değin çevirdiği belli başlı diziler arasında, Kasabanın İncisi, Gece Yürüyüşü, Müjgan Bey, Eylül,  Yanık Koza, Eksik Etek, Cemile, Yaralı Yürek, Cesaretin Var mı Aşka, Hayırdır İnşallah, Sırat, Tövbeler Tövbesi, İşler Güçler, Her şey Yolunda Merkez, Bebek İşi,  Ne Diyosuun, Düşler ve Umutlar, Göç Zamanı gibi diziler ön plana çıkmaktadır.

Bunların dışında senaryosu ve yönetmenliği Ömer Uğur’a ait olan, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller kazanmış olan Eve Dönüş;  Doğu Yücel tarafından yazılan,  Taylan Biraderler’in yönetmenliğini imza attıkları Küçük Kıyamet; ve senaryosunu, Murat Özsoy’a, yönetmenliği Murat Şenöy’e ait olan Tehlikeyle Flört,  Limon Film’in, seyirciyle buluşturduğu eserler arasındadır.

Limon Film’in uzun süre yayınlanmış ve beğeni toplamış stüdyo yapımları arasında Miras ve Akıl Oyunları isimli yarışma programlarını sayabiliriz.

Limon’un sektördeki ayırıcı özelliklerinden biri de projelerini ‘uzun vadeli’ olarak düşünmesi ve tasarlaması, bu konuda hayallerini zengin tutmasıdır. Limon, bu amaçla, hayata geçsin geçmesin elinde bulundurduğu pek çok eserin telif haklarıyla oldukça zengin ve seçkin bir ‘portföye’ sahiptir.

Nâzım Hikmet’in ‘Kuvâyi Milliye’si,  Lütfü Akad’ın  ‘Gelin Düğün Diyet’ üçlemesi… Gene Lütfü Akad tarafından çekilen, senaryosu Safâ Önal’a ait ‘Vesikalı Yarim’, İrfan Orga’nın ‘Bir Türk Ailesinin Öyküsü’ isimli romanı, Limon’un, televizyon haklarını elinde bulundurduğu,  gelecek dönem çalışmalarına ışık tutacak  yapıtlar arasında sayılabilir.

3 Idiots, Sürpriz Damatlar gibi dünya çapında önemli gişe başarıları elde etmiş bazı sinema filmlerinin uyarlama (remake) hakları da gene Limon Film’in portföy ‘zenginliğini’ örnekleyen yapımlardan sadece birkaçıdır.

Limon Film, gelecek sezon için yeni televizyon dizileri ile  kimisi uluslararası ortaklıkla gerçekleşecek bazı sinema filmlerinin yapım hazırlıklarını titizlikle sürdürmektedir.

(0) (0)
Yorumlar

www.sanevtiyatrolari.com


Site adresimizdeki sinopsisleri gözden geçiriniz...

(0) (0)
liva 03.06.2020 16:19

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol