İlker Ayrık
İlker Ayrık
(44 yaşında) 
Sosyal Medya:


Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:


İlker Ayrık 16 Ekim 1979'de Balıkesir'de doğdu. Aslen Arnavut kökenlidir. 

Balıkesir Lisesi'nde okurken Endüstri Mühendisi olmak isteyen İlker Ayrık, lise son sınıfta kararını değiştirerek tiyatroya yöneldi.

Tiyatrocu olmak için 1977 yılında İstanbul'a giden Ayrık, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde bir süre eğitim aldı. Daha sonra Devlet Konservatuarı sınavlarına girmiş ancak başarısız olmuştur.

Birçok ünlü ismi yetiştiren Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitim gören Ayrık, burada aldığı eğitim sonrasında 2005'te tiyatrocu arkadaşı Aykut Taşkın ile birlikte "Pervasız Tiyatro" adlı bir tiyatro kurmuştur. Bir dönem Kent Oyuncuları'na da katılan Ayrık, burada 2007-2009 sezonunda "Cimri" adlı oyunu sergilemiştir. 

Tiyatroculuğun yanı sıra 2002'den beri birçok sinema, dizi ve reklam çalışması yapan İlker Ayrık, Çakallarla Dans serisinin 4 filminde de "Servet" rolünde karşımıza çıkmış, 2015 yılında "Yapışık Kardeşler", 2017'de ise "Yanlış Anlama" filmi ile sinema kariyerine devam etmiştir.

Sinemanın yanında dizilerde de rol alan İlker Ayrık, Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen dizi Geniş Aile'de "Mürsel" karakterini canlandırmıştır. TRT 1'de ekrana gelen dönem dizisi Seksenler'de "Çağatay" rolüyle izleyicilerin karşısına çıktı.

Kanal D ekranlarında "Ben Bilmem Eşim Bilir" ve "Çarkıfelek" yarışmalarını sunan Ayrık, daha sonra FOX'taki "Yaparsın Aşkım" adlı programın sunuculuğunu üstlenmektedir.

9 yıldır Sanem Ayrık ile evli olan İlker Ayrık’ın bu evlilikten 2 çocuğu bulunmaktadır.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%43 olumlu
%57 olumsuz
Artı yönleri
Oyunculuğu çok sempatik
İzleyicileri eğlendirmeyi iyi biliyor
Enerjisi çok yüksek ve esprili

Eksi yönleri
Programları çok cıvık sunuyor
Abartıldığı kadar komik değil
Uzun saç yakışmıyor
Biraz daha ciddi olmasını bekliyoruz
Buna bakan bunlara da baktı