Nursel Köse
(58 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

1961 Malatya doğumlu olan tecrübeli oyuncu Nursel Köse 1988 yılında 17 yaşında iken üniversite eğitimi için Almanya'ya yerleşti. Köln Üniversitesi'nde Mimarlık okuyan Nursel Köse mezuniyeti ile beraber kısa süreli olarak mesleğini yaptı.

Mimarlık yaptığı dönemde tiyatroya gönül veren Köse Almanya'da  ilk olan yabancı kadın kabare gurubunu kurdu. Usta sanatçı "Yerkozmetikçileri" -Die Bodenkosmetikerinnen adlı bu kabare grubu ile Berlin'de büyük başarı yakaladı ve kabarenin yıldızı olarak tanındı. Aynı dönemde radyo tiyatroları yapan Köse şiir yazmanın yanı sıra Alman ve Türk yapımlarında roller almaya başladı.

Sanatçının çıkış yakalaması ve tüm dünyaca tanınması 2007 yılında çekilen "Yaşamın Kıyısında" adlı sinema filminde rol alması oldu. Köse bu filmi ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Usta oyuncu Savannah, SOKO Köln, Kebab Connection, Kartallar Yüksek Uçar, Kavak Yelleri, Kalpsiz Adam, Kış Masalı, 3 Kadın 3 Kader, Al Yazmalım, Paramparça, Kaçma Birader gibi yapımlarda yer aldı ve onlarca ödül kazandı.

Sanatçı en son halen Star ekranlarında yayınlanan Avlu dizisinde Kudret Öztürk karakterine can veriyor. 

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Gerçek, net ve güçlü bir yüz karakteri var
Oynadığı rollerin hakkını veriyor

Eksi yönleri
Kötü oyunculuk, Yapay rol, Abartı tavırlar
Buna bakan bunlara da baktı
Cafer Özgül
Hayri Aslan
Demet Evgar
Yüksel Aksu