Hayri Aslan
(48 yaşında) 
Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:
 Türkiye

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Firma:

Limon Film'in kurucusu olan Hayri Aslan 10 Şubat 1971 doğumlu. İlk olarak 1989 yılında film sektöründe çeşitli faaliyetlerde bulunmaya başlayan Hayri Aslan, 2003 yılında kurmuş olduğu Limon Film ile profesyonel yapımcılık hayatında önemli bir adım atmıştır.

Sektöre Limon Film olarak Sıdıka dizisi ile giriş yapan Hayri Aslan'ın adı 2012 yılında çekilen İşler Güçler dizisi sayesinde ön plana çıkmıştır. Hayri Aslan'ın projelerinde yer alan bir çok isim sektörde önemli yerlere gelmeye başarmıştır. Aslan dizi ve oyuncu seçimleri ile nokta atışı yapmayı başarmış bu sayede Limon Film başarıdan başarıya koşmuştur.

Hayri Aslan adı bir dönem Erdal Özyağcılar ile yaşadığı senaryo hırsızlığı polemiği yüzünden sıkça gündeme gelmişti. Aslan o dönem Erdal Özyağcılar'ı başrol teklif ettikleri bir dizinin senaryosunu çalmakla suçlamıştı.

2017 Nisan ayında yayına başlayan Savaşçı dizisiyle dikkatleri tekrar üstüne çekmeye başaran Hayri Aslan’ın doğum yeri ve aslen nereli olduğuyla ilgili net bilgi bulunmamaktadır.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%67 olumlu
%33 olumsuz
Artı yönleri
Limon gibi kaliteli işlere imza atan firmayı kurması
Sıfırdan oyuncu yaratma dehası

Eksi yönleri
Sektörde cimri olarak biliniyor
Buna bakan bunlara da baktı
Yüksel Aksu
Nursel Köse
Nergis Öztürk
Kenan Ece