O3 Medya

Telefon:
212 289 54 89

Adres:
Esentepe Mah. Harman Sok. Harmancı Giz Plaza No:5 K:4 D:7-8 Esentepe, Şişli-İstanbul

Kuruluş Tarihi:
14.03.2014Firma Sahipleri:

Kuzey Afrika ve Ortadoğu bölgesinin en büyük medya grubu Middle East Broadcasting Center (MBC) ortaklığında 14 Mart 2014’te kurulan O3 Medya, Türkiye'de sektöre yön veren yapımlar ile kurulduğu günden bugüne dikkatleri üzerine çekti.

Türk dizilerine karşı Dünya genelinde ve özellikle Ortadoğu’da ilginin artması sonucu ortaya çıkan O3 Medya, 19 ülkede yayın yapan MBC Group’a ait yapım şirketi O3 Production Services’ın Türkiye şubesi olarak hizmet vermeye başladı. Hedefi Türk dizilerini Dünya ile buluşturmak olan O3 Medya bu hedef doğrultusunda Türk dizilerinin tanıtımı için bir çok öncü girişimde bulundu.

Kaderimin Yazıldığı Gün, Tatlı Küçük Yalancılar, Gecenin Kraliçesi, Arkadaşlar İyidir, Altınsoylar, Vatanım Sensin, İstanbullu Gelin, Gülizar ve Mehmed Bir Cihan Fatihi dizilerinin yapımcısı O3 Medya, kendi alanlarında uzman, yaratıcı ve başarılarını uluslararası arenada da kanıtlamış, sektörün önde gelen isimlerini de kadrosunda bulundurmaktadır.

Sektöre öncü olmayı ilke edinen O3 Medya Netflix için çekilecek Türk dizilerine de imza atıyor. Netflix’e ilk Türk dizisini yapan yapım şirketi olarak sektöre adını altın harflerle yazdıran O3 Medya, sektördeki iddiasını dijital içerik üretiminde de sürdürmeyi hedefliyor.

O3 Medya’nın vizyonu; Türkiye’nin lider prodüksiyon şirketi olarak diğer ülke pazarlarına yayılmak, TV sektöründe olduğu gibi digital ortamda da Türk dizilerindeki çıta ve kaliteyi daha da yükseltebilmektir.

(0) (0)
Yorumlar
Suudi Arabistan on paravan casus şirketi
(0) (0)
Misafir 26.05.2021 00:58

Suud ailesi "Türk dizilerini dünya ile buluşturmak" sloganı ile Türkiye'ye algı operasyonu yapıyor. Bizimkiler de ramazanda iftarı bekler gibi o dizileri bekliyor.
(0) (0)
Doğrucu davut 22.06.2021 07:06

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol