Murat Aygen
Murat Aygen
(52 yaşında) 
Sosyal Medya:

Meslek:

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Boyu:

Kilosu:

Eğitimi:

Kanal:

Programlar:

Murat Aygen, 29 Ekim 1971 yılında Diyarbakır'da dünyaya gözlerini açtı. İlk olarak İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümünü kazanan Aygen, tiyatroya olan ilgisi nedeniyle Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal - Tiyatro Oyunculuğu bölümüne devam etti. Aygen ardından Yüksek Lisansını yine aynı üniversitenin Opera bölümünde tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Tiyatrolarında, Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, İnsan Bahçesi, Barışa Şans Verin, Kadınlar da Savaşı Yitirdi, Evita, Dans Birimi, Bedia Muvahhit, Moliere ya da Kara Komplo, Tartuffe, Mösyö Butterfly, Atatürk ve Sanat isimli oyunlarda oyuncu, koreograf, dansçı ve asistan olarak çalıştı.

1994 – 1998 yılları arasında Çapa Tıp Fakültesi’nde ses ve konuşma terapisti olarak çalıştı. 2000 – 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera ve Müzikal Bölümü’nde Şan öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Rol aldığı bazı sinema ve dizi projeleri; Av Mevsimi, Ankara Ekspresi, Kül ve Ateş, Paramparça Aşklar’dır. 2001 yılında "A Prodüksiyon" isimli firmasını kurarak halen yapımcı ve danışman olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

2010 yılında Nihan Aslı Elmas ile evlendi. Nil adında bir kızı vardır.

Son olarak Murat Aygen, ATV'de ekrana gelen Şahin Tepesi dizisi ile izleyici karşısına çıkıyor.

(0) (0)
Yorumlar
Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol

%60 olumlu
%40 olumsuz
Artı yönleri
Çok yönlü birisi
Karizmatik
Sayılamayacak kadar başarısı var

Eksi yönleri
Sosyal medyayı daha aktif kullanabilir
Her karaktere yakışmıyor
Buna bakan bunlara da baktı