Netflix Türkiye’nin ocak ayı önerileri

Netflix’in ocak ayı takviminde dikkat çeken dizi ve filmler yer alıyor. Özellikle büyük ilgi görmesi beklenen diziler mevcut.
(0) (0)
1. Messiah - 1 Ocak
CIA ajanı Eva Geller, kamu düzenini bozarak uluslararası kamuoyunun ilgisini üzerini çeken bir adamla ilgili bilgileri ortaya çıkarır ve adamın kökenini araştırmaya başlar. Adam, onun mucizeler yarattığını iddia eden müritler kazanmaya devam ederken, küresel medya bu karizmatik adamın cazibesine giderek daha fazla kapılmaya başlar. Geller, bu adamın gerçekten ilahî bir varlık mı yoksa dünyanın jeopolitik düzenini bozabilecek aldatıcı bir sahtekâr mı olduğunu ortaya çıkarmak için uğraşmalıdır. V for Vendetta’yla tanınan James McTeigue’nin altı bölümünü yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda Michelle Monaghan, Mehdi Debhi, Tomer Sisley, John Ortiz, Jane Adams ve Beau Bridges gibi isimler yer alıyor.
2. Dracula - 4 Ocak
Başrollerde Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın yer aldığı Sherlock dizisiyle ünlerine ün katan Mark Gatiss ve Steven Moffat ikilisinin yaratıcılığını üstlendiği Dracula, Bram Stoker’ın klasik romanından esinlenmesine karşın Kont Dracula efsanesini yeni öykülerle ekrana taşıyor. Başroldeki Claes Bang’e The Lord of the Rings dizisinde de yer alacağı söylenen Morfydd Clark’la birlikte John Heffernan, Joanna Scanlan, Dolly Wells, Sacha Dhawan, Jonathan Aris gibi isimler eşlik ediyor.
3. Giri/Haji - 10 Ocak
Bir yanda görev tutkusu, öbür yanda altında ezildiği bir utanç duygusu… Tokyolu polis dedektifi, uzun süredir görüşmediği erkek kardeşini bulmak için Londra’ya gittiğinde işini, ailesini ve onurunu riske atar. Ve bu arayışı sırasında onları birbirlerinden ayıran sır açığa çıkar 2019’da damga vuran Chernobyl dizisinin yürütücü yapımcılarından Chris Fry ve Jane Featherstone’un da yapımcıları arasında yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Trainspotting serisinden tanıdığımız Kelly Macdonald ile birlikte Takehiro Hira, Justin Long, Sophia Brown, Charlie Creed-Miles ve Yôsuke Kubozuka gibi isimler yer alıyor.
4. Sex Education 2. Sezon - 17 Ocak
Geçen yılın başında yayınlanan ilk sezonuyla büyük beğeni toplayan Sex Education, yeni bölümleriyle bir kez daha yılın başında seyirci karşısına çıkıyor. 8 bölümden oluşan ikinci sezonunda Otis, kız arkadaşı Ola ile daha ileri gitmek için yeni keşfettiği cinsel dürtülerini kontrol etmeyi öğrenmeye çabalarken aynı zamanda Maeve ile bozulan ilişkisini de düzeltmeye çalışır. Bu sırada, Moordale Ortaokulu’nda cinsel yolla bulaşan klamidya salgını patlak verince, daha iyi cinsel eğitime ihtiyaç duyulduğu iyice belli olur. Öte yandan şehre yeni gelen çocuklar, statükoya meydan okur.
5. Rise of Empires: Ottoman - 24 Ocak
Oyuncu kadrosundaki Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez gibi isimlerin varlığına karşın bir Netflix Türkiye yapımı olmayan Rise of Empires: Ottoman, Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu alırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alıyor. Yönetmenliğini Emre Şahin’in yaptığı altı bölümlük belgesel serisinin senaryosunda da Şahin’in imzası bulunuyor.
6. BoJack Horseman 6. Sezon 2. Kısım - 31 Ocak
Netflix’in gelmiş geçmiş en iyi işlerinden bir tanesi olan BoJack Horseman, 6. sezonun son bölümleriyle bu ay final yapıyor. Sezonun sekiz bölümden oluşan ilk kısmında nihayet daha iyi olmayı kabullenip çevresini de o yönde etkileme gayretine girişen ünlü atımız, sezonun geri kalanında da bu çabasını sürdürmeye çalışacak.
7. Uncut Gems
Bir önceki filmleri Soygun – Good Time ile adlarından söz ettiren Safdie Kardeşler’in yeni filmi Uncut Gems, 31 Ocak’ta Netflix’e geliyor. New York’ta mücevher ticaretinin yoğun olduğu bir bölgede hayatını idame ettiren Howard Ratner’ı merkezine alan film, özellikle başroldeki Adam Sandler’ın performansıyla ön plana çıkıyor. Yürütücü yapımcıları arasında Martin Scorsese’nin de yer aldığı Uncut Gems’te Sandler’a Julia Fox, Kevin Garnett, Idina Menzel, Eric Bogosian, Judd Hirsch gibi isimler eşlik ediyor.
8. Zodiac – 1 Ocak
David Fincher’ın imzasını taşımasının yanında oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken Zodiac, ayın başında Netflix Türkiye’ye geliyor.
9. Köstebek – 1 Ocak
Martin Scorsese’nin En İyi Film Oscarlı yapımı Köstebek’in oyuncu kadrosunda Jack Nicholson, Leonardo Dicaprio, Matt Damon ve Mark Wahlberg gibi isimler yer alıyor.
10. Space Jam – 1 Ocak
Yaz aylarında başrolde LeBron James’in yer aldığı Space Jam serisinin ilk halkası, 1 Ocak’ta Netflix’te.
11. Bir Zamanlar Meksika’da – 1 Ocak
Robert Rodriguez’in Antonio Banderas’lı kült filmi Desperado’nun devam halkası Bir Zamanlar Meksika’da, ayın ilk gününde Netflix Türkiye’ye geliyor.
12. T2 Trainspotting – 22 Ocak
Trainspotting serisinin ikinci bölümü, tıpkı ilki gibi Danny Boyle’ın imzasını taşıyor.

(0) (0)

tarihe not düşmek için buraya yazıyorum Rise of Empires: Ottoman dizisi çok ses getirecek çok. günlerce ve hatta aylarca konuşulacaktır bence. demedi demeyin.

(0) (0)
MKaan 30.12.2019 15:46

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol