Lipton'un reklam ajansı toplumda tv kanallarının yayın akışına duyulan rahatsızlığı farketmiş olacak ki bu bıkmışlığı bir çay molasıyla dağıtmaya çalışıyor.

Haber kanallarının ekranından hiç düşmeyen son dakia ve sıcak gelişme bantlarıyla dalga geçen Lipton'un "Gündeme kısa bir çay arası" reklamındaki duyguya hak vermemek mümkün değil.

Markanın bu alanda gerçekleştirdiği global araştırmalardan hareketle hazırlanan kampanyanın yeni döneminde, hayatın yoğunluğu nedeniyle anlamlı ilişkilere ve doyurucu iletişime yeterince zaman ayıramayanlar hedefleniyor. Anlamlı ilişkilerin yerini alan yüzeysel sosyal ilişkilerin insanlarla bağlarımızı zayıflatabileceğine gönderme yapan film, Medina Turgul DDB imzası taşıyor.

Reklam filminde bıktıran haberlere verilen ara için de TRT'nin tek kanallı yıllarından aşina olduğumuz analog saat görseli kullanılmış. Ailecek tv başına gecip uzun uzun çay sohbetleri yaptığımız yılları hatırlatan reklamın bu yönüyle belkli bir yaşın altındaki tüketicide de bu nostaljik duyguyu yaratıp yaratmayacağı da önümüzdeki günlerde bellli olacak.

(0) (0)
Sabit Efendi 21.01.2020 15:25

reklam insanda istemsizce bir çay içme duygusu uyandırıyor.

(0) (0)
qeltemo 21.01.2020 15:41

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol