Korona virüsü Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Habertürk canlı yayınında Çin'den gelen ve korona virüsü hastaları için kullanılan ilacın adını açıklamasıdır.

Kara Habertürk’te Didem Arslan’ın moderatörlüğünü yaptığı Türkiye'nin Nabzı programının konuğu olmuş.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bahsettiği Çin'den getirilen korona virüs ilaçlarıyla ilgili konuşan Kara, ilacın isminin 'Favipiravir' olduğunu açıklamış ve şu cümleleri kullanmış: “Belli noktalarda etkili olduğunu biliyoruz. Bugün kullanılmaya başlandı.”

Ateş Kara, sözlerine şöyle devam etmiş:

"Çin'de kullanılan ama dünyanın başka yerinden pek kullanılmayan, başarılı olduğunu gördüğümüz bir ilaç var. Bunun nasıl temin ederiz diye düşünürken açıkçası bir araştırma projesi gibi o ülkelerde irtibata geçilerek onlar da Türkiye'ye hemen ilettiler. Bizim elimize de bugün sabahtan itibaren geldi. İstanbul'da Ankara'da Türkiye'nin farklı bölgelerindeki illere de dağıtımı yapıldı."

"Ben burada o ilacın direkt ismini de söyleyebilirim. Satılan bir ilaç değil. Bu Favipiravir adında geliştirilmiş bir ilaç. Belli noktalarda etkili olduğunu biliyoruz. Bugün kullanılmaya başlandı. Olumlu sonuç alıp almayacağımız göreceğiz. Direkt o virüsü ortadan kaldıran bir ilaç hala yok."

Ben çok korkmaya başladım valla kitlerde ordan  geliyor. İlacı da onlar öneriyor bunlar bizi kurtarıyor ayağına öldürmezlerse iyidir. En iyisi evde kalıp hiç çıkmamak herşey düzelene kadar.

(0) (0)
umutcanalpak 24.03.2020 15:18

aha yandık millet şimdi merdiven altını yapar

(0) (0)
buket 24.03.2020 15:39

çin sizi kurtarıyorum derken yalan konuşuyor amacı bizi öldürmek 

(0) (0)
haluk 24.03.2020 15:40

Bu favipiravir ilaci JAPON sirket uretiyor JAPONLARIN Cinlilerin degil

(0) (0)
Gokhan 25.03.2020 07:57

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol