Quentin Tarantino'nun baba olması

Rezervuar Köpekleri, Pulp Fiction, Kill Bill gibi efsane filmlerin yönetmeni ABD'li Quentin Tarantino'nun çocuk sahibi olmasıdır. Bu yıl Oscar ödüllerinde Bir Zamanlar Hollywood'da filmiyle hayal kırıklığı yaşayan Tarantino'nun İsrailli eşi Daniella Pick dün bir erkek çocuk doğurmuş. Doğumu da ülkesinin Tel Aviv kentinde yapmış. 

Kadının yaşı 35 yine fena sayılmaz ama 56 yaşında baba olmak... Biraz erken sanki.

Bu arada çift 2009 yılında, Tarantino’nun Soysuzlar Çetesi (Inglourious Basterds) filminin İsrail’deki tanıtımı esnasında tanışmış, bir yıl flörtten sonra haziran 2017’de nişanlanmış, kasım 2018’de de Los Angeles’ta Yahudi geleneklerine uygun bir törenle evlenmişti.

(0) (0)
ekun 23.02.2020 17:45

Van'da enkaz altında kalan çocuğun kurtarılma anı

Van'da deprem nedeniyle yıkılan evin altında kalan bir çocuğun kameralara yansıyan kurtarılma anıdır. Aslında deprem bu sabah İran'da meydana geldi ama Türkiye'de de hissedildi. Özellikle Van'da büyük hasar ve kayıplara yol açtı. Kerpiç evlerden birçoğu yılınca maalesef 9 kişi yaşamını yitirmiş. Pek çok kişi de enkaz altında kalmış. Onlardan biri de küçük bir kız çocuğu. Kurtlarılma anı kaydedilmiş. 

(0) (0)
ssniper 23.02.2020 16:30

Buket Aydın'ın estetik yaptırmadığını iddia etmesi

Kanal D Ana Haber sunucusu Buket Aydın'ın milleti salak yerine koyma çabasıdır. TRT'deki haliyle şu anki halini karşılaştırmamış ama ben karşılaştırayım da görsün bari.

Botoks ve dolgu varmış sadece. Ablacım daha ne olacaktı? Bir de diyor ki 20 yaşındaki genç kızların bile yaptırdığı şeyler. Çevremde o yaşlarda olup da bunları yaptıran birini duymadım şimdiye kadar. Demek ki biz bambaşka bir dünyada yaşıyoruz.

(0) (0)
tivitrend 23.02.2020 15:20

Faruk Barman'ın Yasak Elma dizisine transfer olması

Fox TV'de her pazartesi ilgiyle izlenen Yasak Elma dizisine katılan yeni oyuncudur. Tuvana Türkay ve Hakan Karahan'ı gönderecek olan diziye birkaç gün önce 59 yaşındaki usta oyuncu İncilay Şahin 'Döne' karakteriyle dahil olmuştu. Şimdi de Faruk Barman diziye katıldı. O da dizide 'Bülent' karakterini canlandıracak. 

Daha önce TV8'deki Kızım dizisini izleyenler hatırlayacaktır onu. Murat karakteriyle çıkmıştı karşımıza.

Bakalım giden ve gelen isimler diziyi nasıl etkileyecek. Giden isimler sanki daha ağır top gibi görünüyor ama bu iş oyunculuğa da bağlı tabii. Bizi şaşırtacak performanslar da görebiliriz.

Dizinin 70. bölümünden itibaren Halit Argun'un çöküşünü ve Yıldız’ın hızla tırmanışını seyredeceğiz. Bir nevi hayat dersi gibi bölümler bizi bekliyor.

(0) (0)
pelikan71 23.02.2020 13:45

Hastane odasındaki televizyonların büyüklüğü

Olmasa daha iyi dedirden televizyonlardır. Yanında büyüteç gibi bir aparat yoksa hiçbir anlamı kalmaz. Ekranın boyutu o kadar küçük ki bildiğiniz laptop ekranı kadar bir şeydir en fazla. Bir iş yapıyorsunuz madem doğru düzgün yapın, paraya kıyın da büyüğünü alın. Bu ne böyle eziyet çektirir gibi. Çekiklere döner insan gözlerini kısa kısa.

(0) (0)
imekara 23.02.2020 12:43

Türk milletinin bayramını küfür ederek kutlayan dayı

TRT Haber muhabirinin uzattığı mikrofona konuşan vatandaşın Türk milletine verdiği bayram mesajıdır. Adam kameraları görünce nasıl heyecanlandıysa artık fena bir dil sürçmesi yaşıyor. Tam Türk milletine küfür eder gibi olurken lafı kıvırıyor 😂

(0) (0)
tivitrend 23.02.2020 12:15

Seda Sayan'ın gelin adayı Ezgi Eyüboğlu'nu öve öve bitirememesi

Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin'le aşk yaşadığı konuşulan oyuncu Ezgi Eyüboğlu hakkındaki yorumlarıdır.

TV8'deki 2019 O Ses Türkiye Yılbaşı özel programına 'Masum Değiliz' şarkısıyla katılan Ezgi'yi öve öve bitirememiş Seda Sayan. "Sen iyi bir oyuncusun ama bence şarkıcılığın da üstüne git. Bir oyuncu her şeyi yapabilmeli. Şarkı da söyleyebilmeli, dans da edebilmeli, Müzikallerde sahne alabilmeli. Avrupa'da bu iş böyle oluyor. Bence sen bunu başarabilirsin, seni alkışlıyorum" demiş kıza. 

Zaten gelen yarışmacılara hep bir kısmet arar gözüyle bakıyordu sanki. Demek ki bu kızcağızı beğendi, gözüne kestirdi.

Tabii kıza dönmeyerek biraz ayıp etmiş ama o ayıbı da övgüleriyle kapatmaya çalışmış. Kayınvalidesi dönmeyince Hadise'yi seçiyor 😋

(0) (0)
ayberk74 23.02.2020 11:26

22 Şubat 2020 reyting sonuçları

22 Şubat 2020 tarihinin reyting sonuçları belli oldu. Cumartesi günü diziler ve yarışma programları arasında çekişme yaşandı.

TOTAL

Total reytinglerde ilk sırada Show TV'de yayınlanan Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi var. Fox'un Zümrüdüanka dizisi ikinci, Gülbin Tosun ile Fox Ana Haber Hafta Sonu üçüncü oldu.

TV8'deki Survivor programı dördüncü, ATV'deki Kim Milyoner Olmak İster yarışması dokuzuncu sırada kaldı.

AB

AB kategorisinde ise birinci sırada Survivor (tv8) var. Gülbin Tosun ile Fox Ana Haber Hafta Sonu ikinci, Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Show TV) dizisi üçüncü oldu.

ABC

(0) (0)
kpaxelit 23.02.2020 10:28

Fatih Altaylı'nın yemek programlarına saydırması

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı'nın televizyondaki yemek programlarının formatına yönelik tepkisidir. Altaylı, Seda Sayan ve Zuhal Topal'ın sunduğu başta olmak üzere ekrandaki yarışma formatlı yemek programlarının kabalığı ve terbiyesizliği normalleştirdiğini söyleyip zehir zemberek eleştirilerde bulunuyor.

Altaylı'nın cumartesi günkü yazısından "Bu kadar mı kaba olduk!" başlıklı o bölüm şöyle:

"Birkaç gündür annem bende kalıyor.
Pek sevmez kendi evi dışında bir yerde kalmayı ama lütfetti birkaç gün bizim evi şereflendiriyor.
60’a yaklaşmış olsanız da anneyle olmak güzel bir şey.
Hem benim hem eşimin annesinin bizimle vakit geçirmesinden çok keyif alırım.
Tabii annemin teşrifi ile televizyon izleme alışkanlıklarım da değişti.
Daha doğrusu gündüz saatlerinde evde televizyon açılmaya başlandı.
Arada benim de gözüm takılıyor.
Adını bilmediğim yemek programları izliyorum arada.
Bir grup birbirine yemek yapıyor ve birbirlerinin evine yemeğe gidip, yemeklere not veriyorlar.
Peşin peşin söyleyeyim ben böyle bir rezalet görmedim.
Ya format bizim görgümüze, geleneğimize, insanlığımıza aykırı...
Ya da biz gerçekten iğrenç bir toplum haline gelmişiz.
Birisi uğraşıp didinip ve belli ki ekonomik durumunu zorlayıp yemekler yapıyor. Sofralar donatıyor.
Sonra diğerleri gelip o yemeğe tabir yerindeyse “Zıkkımlanıyor” ve sonra da yemeği yapana türlü hakaretler edip defolup gidiyor.
Bu kadar kabalık, bu kadar utanmazlık olamaz.
Diyeceksiniz ki, “O bir TV formatı.”
Batsın böyle format.
İzleyen herkese kabalığı, terbiyesizliği normalleştiren bir formata format demek mümkün değil.
Yıllar önce Televole benzeri magazin programlarına 'Kardeşim yapmayın. Orada üç beş kişinin yaşadığı bir tarzı matahmış gibi insanların gözüne sokuyorsunuz. Milleti kötü yola düşüreceksiniz' diye yazdım da yazdım.
Çok şükür kötü yola düştük milletçe.
Şimdi bir de kaba saba olacağız.
Üstüne..."

Yazının devamı için: (Bkz:Link)

(0) (0)
seko7356 23.02.2020 09:41

Acun Ilıcalı'nın Yasin Obuz'u azarlaması

Survivor 2020'nin beşinci bölümünde yaşanan ve insanın içinin yağlarını eriten olayır.

Fatma oyun öncesi Makbule'nin elenmesi hakkında yorum yaparken adadan daha önce gimesi gereken kişiler olduğunu söyledi.

Yasin de araya girdi hemen, kimmiş o, isim ver falan dedi. Acun da ağzının payını verdi. Hayırdır kardeşim burada sunucu benim sana ne oluyor? Bir soru sorulacaksa ben sorarım dedi.

O süt dökmüş kedi gibi miyavlamaya başladı hemen. Kendi takımında ses çıkaran olmayınca dili fazla uzadı ama bu kez sert kayaya çarptı. 

(0) (0)
saka007 22.02.2020 17:50

Bulunduğu ortama akrabası girenler

Bulunduğumuz ortama sevmediğimiz insanlar gelince bir çoğumuzun yaşadığı durumu anlatan güzel bir videodur..

Three Billy Porte'nin bir ödül törenindeki özel tasarımlı şapkasından herkes ister. Bulunduğumuz ortama sevmediğimiz biri gelince onu görmemek için güzel bir hamle gibi geldi.

Bence hemen bunlardan sayısız üretim yapılmalı. Alıcısı çok olur benden demesi

(0) (0)
samet_419 22.02.2020 17:11

Arda Kural'ın Tutunamayanlar dizisine dahil olması

Emre Komutanım dizisiyle kariyer patlaması yaşayan ancak sonradan çöküşe geçen Arda Kural'ın rol alacağı yeni dizidir. Sağlık sorunlarını atlatmış olmalı ki böyle önemli bir diziye katmışlar. 

Transfer haberini de dizinin yönetmeni Osman Nail Doğan Twitter hesabından duyurmuş:

Tutunamayanlar dizisinin resmi hesabı da Kural'ın set ortamından resmini paylaşıp hoş geldin mesajı yayınlamış.

#Tutunamayanlar’a hoş geldin Arda “Kral”  

Aslında yetenekli bir oyuncu ama kendini işine vermesi lazım. Sosyal medyadaki paylaşımlarına bakılırsa mizah anlayışı da etkileyici. Umarım bu absürd komedi diziyle toparlanır.

(0) (0)
northface 22.02.2020 15:56

Bu hafta vizyona giren filmler (17-23 Şubat 2020)

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 7 film vizyona giren filmlerdir. Bu hafta sonu arkadaşlarınızla beraber korku dolu bir gün geçirmek isterseniz "EFSUNLU AYİN" i tercih edebilirsiniz. Diğer yandan çocuklarınızla beraber soğuk demeden onlara zaman ayırıp"VİKİNGLER: BÜYÜK MACERA" ile ödüllendirebilirsiniz.

(0) (0)
tivitrend 22.02.2020 15:43

Premio Lo Nuestro Ödülleri'nde kim şık kim rüküş?

İspanyolca televizyon ağı Univision'ın bu yıl 32'nci kez düzenlediği Miami'de yapılan geleneksel ödül gecesinde konuklar arasındaki şıklık ve rüküşlük yarışıdır. Kadınlarda; Bodine'nin kırmızıyı mükemmel taşıması, Thalia'nın parlaması ve bunu kıyafetinde de kullanması ve Nadia Ferreira'nın gözleri kamaştıran kıyafeti favorim oldu. Erkeklerde ise;Ricky Martin geceye damga vuranlar arasına girerken geri kalanlar ise beş para etmeyen tiplerdi. Gelin beraber kim güzel, kim rüküş karar verelim...

(0) (0)
tivitrend 22.02.2020 15:17

Ekranda hanım hanımcık duran bazı kadınların gerçek yüzü!

Toplumsal kodlardandır sanırım efendilik ve adap sorumluluğu genelde kadınlara daha fazla yüklenildiğinden sadece Türkiye'de değil tüm dünyada ekranda hanım hanımcık durdukları halde gerçek hayatta içlerinde birer gergedan taşıyan kadınlardır.

Yerli örnek isteyenlere de ilk örnek benden gelsin :)

(0) (0)
desann 22.02.2020 12:42

Burcu Biricik’in yeni imajının Nevşin Mengü'ye benzemesi

Burcu Biricik’in yeni imajının Nevşin Mengü'yü anımsatmasıdır.

Ünlü oyuncuyu takip edenler bilir. İnstagram hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken birisi. Bu sefer de yeni imajını takipçilerinin beğenisine sunmuş. Hamiyet Akpınar ve Hüseyin Açıkgöz ikilisinin yeniden oluşturduğu imajı büyük beğeni toplamış. Paylaşıma Pelin Akil, Damla Sönmez ve Zeynep Çamcı beğendiklerini belirten emojilerle yanıtlar bırakmış hatta.

Burcu Biricik de “Çok sevdim ellerine sağlık” diyerek arkadaşlarına teşekkür etmiş. Ünlü oyuncunun takipçileri ise bu halini çok sevdiklerini ve bakmaya doyamadıklarını ifade eden yorumlarda bulunmuşlar. Takipçilerden birisi, “Çok güzel görünüyorsun, makyaj şahane, mükemmelsin Burcum ve artık geri dön çok özledik seni” diye yazmş.

Burcuyu hep beğeniyorum. Her hali ile güzel bir kadın zaten.

Ama ben onun bu yeni imajını Ünlü spiker Nevşin Mengü'ye benzetim İlk bakışta önce nevşini görüyorum sonra burcuyu.

Sanırım biz onu hep sarı görmeye alıştık ondan.

(0) (0)
haluxxx 22.02.2020 12:25

Türk insanının Yeşilçam filmlerinden etkilenmesi

Çocukluğumuzun en narin yıllarında özellikle özel televizyonlar furyasıyla hayatımıza iyice yerleşen Yeşilçam yapımı abidik gubidik filmlerden etkilenme durumumuzdur.

Tamam itiraf edelim hepimiz bir Cünety Arkın, Kemal Sunal, Sadir Alışık repliğini zaman zaman yeri geldiğinde atmışızdır ama bu nedir allahını sen nasıl bir çocukluk geçirdin kaç film izledin be abi bu nasıl bir prodüksüyon böyle :)

(0) (0)
tivitrend 22.02.2020 12:25

Uğur Pektaş ve Şaziye İvegin Üner'in Survivor'a duygusal vedası

Survivor 2020'de hem yarışmacıları hem izleyenleri gözyaşlarına boğan anlardır. Sakatlığı nedeniyle adadan ayrılmak zorunda kalan Ünlüler takımı yarışmacıları Uğur Pektaş ve Şaziye İvegin Üner Türkiye'ye dönmeden önce arkadaşlarıyla vedalaştı. Ö

Özellikle Şaziye'nin vedası çok duygusal oldu. Kendi de ağladı, arkadaşlarını da ağlattı. 

Daha gideli çok da uzun bir zaman geçmedi aslında. Ne ara bu kadar duygusal yakınlık oldu onu anlamadım. Duygusal hale getiren sakatlık yüzünden ayrılmak zorunda kalmaları olabilir en fazla. Yoksa arkadaşlık anlamında sağlam bir bağ kurulacağına ihtimal vermiyorum 1 haftada.

(0) (0)
secavendi 22.02.2020 12:18

Horlayan biri ile aynı odada uyumaya çalışmak

Ağlayan bir bebek  ve ona iğneleyici bakış atan bebek videosudur.

Açıktığından dolayı ağlamaya başlayan bir bebekle aynı odada uyumak zorunda kalan bebeğin bozulan uykusundan sonra verdiği o mükemmel tepkisi.

Biz büyüklerde ise horlayan biriyle aynı odada uyumaya benziyor bu durum. Horlayan birinin sesini duymaktansa televizyon açık olsun, onun sesini duyayım daha iyi.

(0) (0)
barif 22.02.2020 11:13

Evlendikten sonra ben

Sosyla medyada bir dönem çok izlenen yaşlı çiftin trajikomik videosudur.

Teyzenin hep ben mi dayak yiyecem mantığı ile eşini dövmesi. Ve bu durumda kafası kırılan amcanın yine eşine kıyamayıp onu affetmesi.


Bi daha bana güllerin gülü deme. Neden biliyor musun? Çünkü inanırım...

Zopaynan vuran teyzeye bakınca kendimi gördüm. Sende haklısın teyzecim hep onları mı dövecek biraz da biz dövelim.

Evlenince bende eşime karşı böyle olucam.  Neden mi?

Çünkü; video'da gördüğümüz üzere daha çok değer görüyoruz. Sevmek yaramıyor erkeklere.

(0) (0)
glade45 22.02.2020 10:55