CNN Türk haber merkezinde çalışan 16 muhabir ve kameramanın binaya girişlerinin yasaklanmasıdır.

Ülkemizde de hızla yayılan Coronavirus için birçok kurum önlem alıyor ama Demirören Medya Grubu kendi çalışanlarından korkar olmuş. CNN Türk haber merkezinde çalışan 16 muhabir ve kameramanın binaya girişlerini yasaklamışlar.

Binanın dışındaki otoparka kurulan konteynerda çalışmaları istenmiş. Tuvalet ve yemekhane gibi ihtiyaçlarını karşılamaları için dahi binaya girişlerine izin vermemiş vicdansızlar.

Hem sokaklarda haber bulmalarını istiyorsunuz hem de "Sizin etkileşim alanınızı kısıtlıyoruz" diyorsunuz.

Türkiye 10 gündür coronavirus ile mücadele ediyor ama  CNN Türk yönetimi sokakta haber takibi yapan muhabirlerine daha dün maske ve dezenfektan spreyi vermeyi akıl ediyor. Gazetecilere verilen değer ortada işte, görüyorsunuz.

Gazeteci Serkan Ocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CNN Türk'e tepki gösteriyor. "Bu barakalar CNN Türk'te çalışan muhabir ve kameramanlar için hazırlanmış. Binaya girmeleri yasaklanmış. Diğer tüm çalışanlar binaya girip çıkabiliyorken kameramanlar ve muhabirlere bu muamele uygun görülmüş. Hıyarlıkta sınır yok nasılsa!!!" ifadelerini kullanıyor.

Bir tepki de Fox muhabiri Gülşah İnce'den. O da CNN Türk'ün coronavirüs kararına kayıtsız kalamamış ve sosyal medya hesabından, "Haber için sokakta koşan, yayınlarınız için tüm zorluklara rağmen cansiperane çalışan muhabir ve kameramanlarınızın binaya girmemesini neden istediniz CNN Türk? Bahçeye bir de kulübe yapılmış meslektaşlarımız için... Kabul edilemez bu tavrı kınıyorum!" sözleriyle tepkisini ifade etmiş.

İşin üzücü tarafı onlara yapılan muameleyi doğru bulanların içinde o kurumda çalışanların da olması. Kameramanlar, muhabirler hastanelere, sokaklara gidiyor enfekte olup bize de bulaştırabilirler yazabiliyorlar. Sanki kendileri dışarıdan gelmiyor, koruyucu kıyafetle geziyorlar, yazık!

(0) (0)
semafuat 22.03.2020 17:31

bence mantıklı sonucta hep dışarıda insanlarla iç içe bu bir önlem neden kötü algılanıyor ki

(0) (0)
gamze 22.03.2020 18:02

gördükleri değere bak onlar olamsa haberiniz olmaaycak dışarıdan
(0) (0)
arda 22.03.2020 18:02

çok yazık ya bu memlekette kim ne zaman değer gördüki 

(0) (0)
makbule 22.03.2020 18:02

ben olsam çeker giderdim çalışmazdım

(0) (0)
ceyhun 22.03.2020 18:03

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol