TRT'de yeni başlayacak olan dizidir. Senaryosu Birol Güven tarafından yazılan Ev Yapımı dizisinin ilk bölümü bu perşembe 20.00'de yayınlanacak.

Dizi adı gibi ev yapımı bu arada. Her ev bir set olmuş. Aynı Jet Sosyete dizisinin korona nedeniyle evden çekilmesi gibi.

Rasim Öztekin’in sahnelerini eşi Esra Öztekin çekerken, Esra Öztekin’in sahnelerini eşi Rasim Öztekin çekti. Öztekin ailesi hem oyuncu, hem kameraman, hem ışıkçı hem de sesçi oldu.

İyi günde kötü günde birbirlerine destek olmaya söz vermiş eşler şimdi de set ekibi olarak aile içi dayanışmasını devam ettiriyor. İçlerinde bir oyuncuyla evli olup 3 çocuk yapan Şoray Uzun, en büyük set ekibine sahip. O evin başrolü de sevgili Elçin Şoray ve birbirinden yetenekli oğulları.

Yine bir oyuncu olan Nihan Durukan ile evli olan Necmi Yapıcı’nın oğlu Emre Yapıcı’nın da sinema televizyon öğrencisi ve ödüllü bir kısa filmci olması da bu eve büyük bir avantaj kazandırdı.

Seksenler dizisinin senaristlerinden biri olan Murat Aras’ın aynı zamanda tecrübeli bir yelken belgeselcisi olması; Ayşe Tolga, Aşkın Şenol, Zeki Yılmaz, Baran Karaoğlan, Aslı Pektaş gibi oyuncuların çok iyi içerikler üretiyor olması bu dizinin gerçekleşmesinde çok önemli bir etken oldu.

Bu işe ilk defa soyunanlar ise teknik ekibin yönlendirmesiyle birkaç gün içinde çok önemli mesafeler aldı. Berat Yenilmez’in eşi Seda Yenilmez artık bir yönetmen oldu.

(0) (0)
colacierman 05.04.2020 12:27

Birol Güven ne kadar taklitçisin, o işi Gülse Birsel yapmıştı zaten

(0) (0)
seaman_engineer 05.04.2020 13:05

Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık set için dünya paralar harcamaya gerek kalmayacak. Oyunculara da bölüm başı fahiş ücretler ödemeye gerek yok

(0) (0)
yuureii 05.04.2020 13:06

Seksenler ekibi 2020 yılında bir araya gelince tuhaf olmuş 😄

(0) (0)
sriderya 05.04.2020 16:15

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol