Sosyal medya kullanıcıları, eski eşi tarafından kızının gözü önünde katledilen Emine Bulut'un ölümünün ardından kadına şiddet görüntüleriyle dikkat çeken dizilere tepki gösterdiği durumdur. Sakin kafayla düşünüldüğünde eleştirenlerin hiç de haksız olmadığı, her hafta tv ekranlarından binlerce eve yansıyan kadına şiddet dizi konusunun nasıl bir açmaza girdiğini gözler önüne seriyor.

(0) (0)
bayramaslan2003 24.08.2019 11:56

Fedai Baran isimli kişi, 18 Ağustos Pazar günü buluştuğu eski eşi Emine Bulut’u küçük kızının yanında boğazından bıçakladı. Günler sonra ortaya çıkan görüntülerde küçük kızın ‘Anne ölme’ feryadı Bulut’un ise ‘Ölmek istemiyorum’ sözleri Türkiye’yi ayaklandırdı. Bulut’un ölümünden sonra Türk dizilerinde yer verilen kadına şiddete de tepkiler büyümeye başladı.

(0) (0)
Darugar 24.08.2019 11:57

Sosyal medya kullanıcıları, ortaya çıkan görüntülerin ardından neredeyse her bölümünde kadına şiddete yer verilen dizilere tepkiler büyümeye başladı. Bir sosyal medya kullanıcısı “Alkole, sigaraya sansür uygulayan RTÜK, nedense kadına şiddeti meşrulaştıran TV dizilerine dokunmuyor. Kadınların canı bu kadar ucuz” demiş.

(0) (0)
ypsamli 24.08.2019 11:57

Yayınlandığı ilk günden itibaren kadın şiddet görüntüleriyle gündeme gelen Sen Anlat Karadeniz dizisi için binlerce kişi RTÜK’e şikayet yağdırmıştı. Yayın hayatına Eylül ayında başlayacak olan Aşk Ağlatır dizisindeki genç kızın şiddet gördüğü sahneler daha yayınlanmadan tepki toplamaya başladı.

(0) (0)
CemCemre 24.08.2019 11:57

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol