TRT1'de yayınlanmaya başlayan Masumlar Apartımanı dizisinde çok iyi işlenmese de Türk dizi izliyicisine değişik gelen konu ve sahnelerdir.

EzgiMola ve Merve Dizdar’ın oynadığı dizide ekrana getirilen çöp ev gerçeği şimdiye kadar yerli senaryolara pek yansımamış fakat neredeyse her mahallede en az 1 tane çöp ev gerçeği olduğu için de izleyici tarafından merakla izlenen sahnelerdir.

Dizide temizlik takıntısı olan Gülben ve Safiye’nin çöpleri biriktirmesi ve bir oda dolusu çöplerin pis kokusu izleyicilerin burnuna kadar geldi gelmiş desek yeridir.

Fakat buna rağmen sahne dizaynı biraz başarısız gibiydi belgesel kanalalrında "istifçiler" diye izlediğimiz çöp evlerde bu dizide olduğu gibi her şey çöp torbalarında değil ve tüm çöp torbaları da aynı boy ve renkte değil.

muhtemelen yapım ekibine bir çöp ev sahnesi lazım dediler onlar da aynı markadan birkaç paket siyah çöp toprbası getirip içlerini gazeteyle doldurup odanın içine istiflediler. ama gerçek hayat böyle değil.

orada yaşayan kişi onlara çöp gözüyle bakmıyor ki çöp torbasına koysun. her şey alındığı market veya her ne ise onun poşetinde sağda solda duruyor normal eşyaymış gibi. bu dizideki gibi sim siyah poşetler ve düzgün istifleme yok :)

(0) (0)
niksizadam 16.09.2020 10:23

düşünce 10/10 ama uygulama 10/3
(0) (0)
noi 16.09.2020 11:48

O poşetlerin içinde kirli çarşaflar var. Erkek kardeşi devamlı çarşaf alıyor onlara. Makineye atmıyor , makine kirlenir diye. Ayrıca düzen hastalığı olduğu için onlar da çöp poşetlerinin de istiflenmesini çok garipsemedim
(0) (0)
Nur 17.09.2020 00:47

Diziyi de nerenle izlediysen. Kadınların temizlik takıntısı var elbette çöpleri istiflemiyolar.
(0) (0)
Maladminegıcıkolmuşbiri 19.09.2020 10:40

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol