Dünyada video paylaşımı deyince akla ilk gelen isim olan Youtube, yaptığı hatayla gündeme oturdu.

Teknoloji haberleri sitesi The Verge'nin haberine göre, dünyanın en büyük video izleme sitesi YouTube, robot savaşı içerikli yüzlerce videoyu kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle sistemden kaldırdı ve paylaşım sahiplerine işlemle ilgili e-posta gönderdi.

YouTube, robot savaşı içerikli videoların sahiplerine yolladığı açıklama mesajında, videoların "hayvan dövüştürme" ve "hayvanlara eziyet" sebebiyle kaldırıldığını belirtti.

Silinen videolarının sayısının artması ve kullanıcıların YouTube'dan konuya ilişkin açıklama istemesi üzerine, YouTube imzasıyla The Verge'ye gönderilen açıklamada, videoların yanlışlıkla silindiği, YouTube'nin robot savaşı içerikli videoların kaldırılmasına yönelik bir politikasının olmadığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, yanlışlıkla silinen "robot savaşı" videolarının yeniden yayınlanacağı kaydedildi. Kimi kullanıcılar videoların hayvan isimleri içeren başlıklarla paylaşılmasından dolayı silindiğini ileri sürerken, uzmanlara göre başlığında hayvan ismi içermeyen videoların da silinmesi bu ihtimali zayıflatıyor.

(0) (0)
burebista 21.08.2019 20:05

Koskoca site nasıl yönetiliyor... Şaka gibi ya

(0) (0)
aleemania 21.08.2019 20:16

Kaş yapayım derken göz çıkarmak bu oluyo sanırım

(0) (0)
selimoske 21.08.2019 20:41

Bence iyi bişey yapmak istemişler ama talihsizlik olmuş

(0) (0)
LeeeeeeK 21.08.2019 20:42

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol