Marvel, nihayet herkesin yıllardır merak ettiği soruyu yani süper asker serumunun Rogers’ın cılız bedenine tam olarak ne yaptığını onu Kaptan Amerika'ya nasıl çevirdiğini açıklamış. Açıklamaya göre; Rogers, serumu alan tek karakter olmasa da süper asker serumu en iyi onun bedeninde işlemişti.

Screen Rant'in haberine göre bahsi geçen kitapta Rogers’ın başarılı dönüşümünün ardından tutulan Project Rebirth notları bulunuyor. Notlar, Rogers’ın dönüşümünün fiziksel olmanın ötesine geçtiğini belirtiyor. Steve’in normal bir insan metabolizmasından daha hızlı yağ yakmaya başladığı ve Rogers’ın günde ortalama 7650 kalori yaktığı ifade ediliyor.

Ayrıca serum karakterin birkaç ton ağırlık çalışması yapmasına olanak sağlıyor. Rogers bu sayede yarım saat içinde rahatlıkla 20 km de koşabiliyor. Bununla birlikte serum onu zihinsel olarak da geliştiriyor ve "fotografik hafıza" geliştirmesini sağlıyor. 

Öte yandan serum Rogers'ın kas gücüne ve gelişimine etkisinin yanı sıra bağışıklık sistemini de geliştiriyor ve hücresel düzeyde hızlı bir yenilenmeyi mümkün kılıyor.

Daha önce süper asker serumunun Red Skull ve Steve Rogers üzerinde neden farklı etkiler yarattığı hayranlar arasında tartışma konusu olmuştu. Hayranlar bunun gerekçesi olarak Dr. Erskine’in serumun uygulandığı kişinin içindeki özellikleri kuvvetlendirdiği yönündeki açıklamasına işaret etmişti.

(0) (0)
EkpeUdoh 27.10.2020 13:49

adamlar ciddi ciddi olayı gerçek bir bilimsel deneymiş gibi açıklamışlar bir de.
(0) (0)
pelikan71 27.10.2020 17:17

Rumuz:
veya
Üyeliğin ile yazmak için giriş yap veya kayıt ol